•   511 622 734
  •   soboty i niedziele  08:00 - 20.00

 

Trasa spływu rozpoczyna się na setnym kilometrze Wisły.

Po około 3 km spływu mijacie most w Niepołomicach.

Po drodze będą zacumowane barki, ze względów bezpieczeństwa nie zbliżajcie się do nich, omińcie je w znacznej odległości.

Przed Nowym Brzeskiem, na 119 km Wisły znajduje się wyspa, a wokół niej bystrze. W tym miejscu bezwzględnie należy płynąć w założonych kamizelkach. Jeśli będziecie płynąć lewą stroną, z głównym nurtem woda najprawdopodobniej wleje się do kajaka, więc zabezpieczcie rzeczy przed zmoknięciem. Jeśli nie chcecie płynąć głównym nurtem płyńcie omijając wyspę z prawej strony, jest tu spokojniej.

 Jak poznać, że zbliżamy się do bystrza? Po prawej stronie rzeki co jakiś czas zobaczycie tabliczki informujące o kilometrażu rzeki Wisły. Spotkacie znak informujący o 116 i 117 km Wisły. Przed bystrzem (ok. 200 m) po lewej stronie zobaczycie ujście do Wisły potoku Rudnik, za chwilę usłyszycie szum bystrza - jak wygląda to miejsce możecie zobaczyć na filmie poniżej. Pamiętajcie, że wygląd samego bystrza jest zależny od poziomu wody w rzece.

Około 2 km za bystrzem miniecie most drogowy w Nowym Brzesku.

Kolejny charakterystyczny punkt na trasie znajduje się 10 km za mostem. Po prawej i lewej stronie Wisły znajduje się betonowa droga dochodząca do samej wody (wygląda jak slip). Są to pozostałości po  starej przeprawie promowej w Świniarach. Jeśli czujecie się zmęczeni i nie chcecie płynąć dalej jest to dobre miejsce na zakończenie spływu (po prawej stronie).

Jeśli płyniecie dalej przed Wami jeszcze 14 km wiosłowania (2 - 2,5 h).

Cztery kilometry za Świniarami po prawej stronie Raba wpada do Wisły - przy niskim stanie wody to dobre miejsce na przerwę.

Spływ kończycie na 145 kilometrze Wisły na plaży po lewej stronie, przed samym mostem drogowym w Koszycach (odległość do centrum 3 km).

 

 

 

Długość trasy: 45,5 km
Czas spływu: około 7 h

Cena: 190 zł /kajak (minimum 3 kajaki), dziecko do lat 7 jako 3 osoba w kajaku bezpłatnie,
Cena zawiera koszt powrotnego transportu kajaków i przywiezienia  rowerów na miejsce zakończenia spływu.

Style Selector

Layout Style

Background Image