•   511 622 734
  •   soboty i niedziele  08:00 - 20.00

 

Spływ rozpoczyna się na setnym kilometrze Wisły, a kończy za bystrzem znajdującym się na 119 km (przed Nowym Brzeskiem).

Po około 3 km spływu mijacie most w Niepołomicach.

Po drodze będą zacumowane barki, ze względów bezpieczeństwa nie zbliżajcie się do nich, omińcie je w znacznej odległości.

 Punkt kulminacyjny trasy to ostatnie 200 m, z których połowę stanowi bystrze, a drugą połowę odcinek o dość wartkim nurcie. Na filmie poniżej bystrze spływaliśmy lewą stroną płynąc z głównym nurtem. W tym miejscu bezwzględnie należy płynąć w założonych kamizelkach. Woda najprawdopodobniej wleje się do kajaka, więc zabezpieczcie rzeczy przed zmoknięciem, polecamy też wziąć rzeczy do przebrania. Jeśli nie chcecie płynąć bystrza głównym nurtem płyńcie prawą stroną.

 Jak poznać, że zbliżamy się do bystrza? Po prawej stronie rzeki co jakiś czas zobaczycie tabliczki informujące o kilometrażu rzeki Wisły. Spotkacie znak informujący o 116 i 117 km Wisły. Przed bystrzem (ok. 200 m) po lewej stronie zobaczycie ujście do Wisły potoku Rudnik, za chwilę usłyszycie szum bystrza - jak wygląda to miejsce możecie zobaczyć na filmie poniżej. Pamiętajcie, że wygląd samego bystrza jest zależny od poziomu wody w rzece.

Około 150 m po przepłynięciu bystrza należy wpłynąć w małą zatoczkę po lewej stronie (Mapy Google) - tu kończycie spływ i ubieracie suchą odzież ;).

 

 

Długość trasy: 20 km
Czas spływu: około 3h

Cena: 160  zł /kajak (minimum 2 kajaki), dziecko do lat 7 jako 3 osoba w kajaku bezpłatnie,
Cena zawiera koszt powrotnego transportu kajaków i przywiezienia  rowerów na miejsce zakończenia spływu.

 

Style Selector

Layout Style

Background Image